طراحی سایت به شیوه جدید طراحی فلت

در این مطلب میخواهیم درباره جدید ترین شیوه طراحی به نام طراحی فلت که به اون طراحی تخت هم گفته میشه صحبت کنیم. فلت به معنی تخت و مسطح است. این سبک، در طراحی وب سایت ها و ساخت اپلیکیشن ها بسیار استفاده میشه.

 

ویژگی های طراحی فلت

امروز همه آیکون های گرافیکی، شیء ها و المان ها به سمت ساده شدن و کاربردی تر شدن هستند. استفاده از آیکون های دو بعدی و ساده بسیار جذاب تر از آیکون های سه بعدی، رنگارنگ و شلوغ است. در این سبک استفاده از طیف های رنگی، سایه ها و گوشه های خمیده منسوخ شده و در عوض از آیکون های چهار گوش با رنگ های خالص و فعال استفاده میشه. در سبک طراحی فلت از پترن ها بسیار کمتر استفاده شده و همچنین فضای خالی بیشتری در صفحه وجود داره. در واقع لازم نیست صفحه رو با المان های شلوغ و پر زرق و برق پر کرد، بلکه فقط کافی هست با ساده و سبک نگه داشتن طراحی توجه کاربر رو به محتوای اصلی جلب کرد.

 

دلایل محبوبیت طراحی فلت

بزرگترین شرکتی که از طراحی فلت استفاده کرد شرکت مایکروسافت بود که در طراحی ویندوز ۸ و رابط کاربری مترو از این سبک بهره برداری کرد. طراحی فلت محبوبیت امروزش رو بسیار به مایکروسافت مدیون خواهد بود!
یکی دیگر از دلایل محبوبت این سبک از طراحی جدید، رنگ بندی جذاب و پر انرژی اون هستش. چون معمولا در این سبک از رنگ های شاد و سبک برای حرفه ای و تمیز نشان دادن کار استفاده می کنند.

میتونید رنگ های طراحی فلت رو در این سایت ها مشاهده کنید:

 

bootflat.github.io

رنگ بندی طراحی فلت

flatuicolors.com

رنگ بندی طراحی فلت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *